www.proma-group.com
E-shop FERM 2.0FERM ProfessionalFERM REGULARGadgetNOVINKYPomocníci do záhradyWORKSITEWORX ORANGE AKCIOVÉ JARNÉ CENY AKU náradie Elektrické náradie Garážová technika Meracia technika Obrábacie stroje na drevo Obrábacie stroje na kov OCHRANNÉ POMÔCKY Pre deti Príslušenstvo Tvarovacie stroje Vysávače lístia / fukáre Záhradná technika ZVÁRACIA A NABÍJACIA TECHNIKA Výpredaj Bazár
 
Pokročilé vyhľadávanie
 1. Hoblice


 2. Hobľovačky a dlabačky

  Hobľovačky - obrábanie dreva
  Hobľovačky sú určené na obrábanie mäkkého i tvrdého dreva. Vhodné sú najmä pre domáce a kutilské práce, ale aj pre malú a strednú sériovú výrobu v stolárskych dielňach. Tuhá liatinová konštrukcia stroja a výstupné otáčky valca s tromi hoblovacie nožmi zabezpečujú kvalitne opracovaný povrch. Výhodou u väčších typov hobľovačiek je šírka hobľovania 250 mm a použitie preťahu so strojovým posuvom. Hobľovačky sú štandardne vybavené vodiacim pravítkom a vývodom pre odsávanie.


 3. Kombi brúsky


 4. Odsávače prachu

  Odsávač prachu, pilín a triesok
  Odsávače prachu, pilín a triesok nájdu využitie v stolárskych prevádzkach, kde zabezpečujú čisté a bezprašné prostredie bez zbytočného odvetrávania tepla. Dajú sa použiť u všetkých stolárskych strojov, kde nie je veľkosť prachových častíc menšia než 0,3 mm3. Stojan s kolieskami umožňuje ich mobilitu.


 5. Ostatné


 6. Píly formátovacie s predrezom

  Formátovacie píly s předřez
  Naše formátovacie píly sú primárne určené pre rozrezávanie veľkoplošného materiálu na jednotlivé formáty. Kvalitný formátovacie píly obsahujú okrem hlavného pílového ústrojenstva ešte takzvaný predrez. Jedná sa o menší pílový kotúč, ktorý sa točí proti smeru hlavného kotúča a narezáva materiál zo spodnej plochy do hĺbky cca 1 mm podľa nastavenia . S predrezom možno veľmi kvalitne rezať i laminované drevotrieskové dosky bez rizika našiepenia spodnej hrany rezu.
  Ďalším dôležitým parametrom formátovacej píly je dĺžka posuvného stola. Píly sú štandardne vybavené priečnym skracovacím pravítkom a pozdĺžnym pravítkom.


 7. Píly kotúčové

  Kotúčové píly - stolné, stojanové
  Stolné a stojanové kotúčové píly sú vhodné na priečne i pozdĺžne delenie drevených materiálov. Vyznačujú sa optimálnym rozsahom otáčok, ktorý umožňuje využitie nástrojov s plátkami zo spečených karbidov. Kotúčové píly umožňujú výškové nastavenie prerez materiálu a nastavenie uhla kotúča. Pri maximálnych prerez u daných typov sa píly vyznačujú veľkým výkonom a tuhou konštrukciou.


 8. Píly pásové na drevo

  Pásové píly na drevo s veľkým výkonom
  Pásové píly na drevo sú určené ako pre domácich majstrov, tak aj pre remeselníkov v stolárskych dielňach. Vyznačujú sa veľkým vyložením rámu a značnou výškou rezu pri zachovaní malých rozmerov a ich mobility. Výkony strojov sú porovnateľné s veľkými nepohyblivými strojmi pri malej plošnej náročnosti. Pracovný stôl možno naklápať pod uhlom v rozsahu 0 - 45 °. Píly sú štandardne vybavené vývodom pre odsávanie prachu, vodiacim a uhlovým príložníkom.


 9. Sady náradia


 10. Stolárske frézy

  Stolárske frézky - opracovanie dreva
  Stolárske frézky sú určené pre opracovanie mäkkého i tvrdého dreva. Sú vhodné pre malosériovú aj strednú sériovú výrobu. Ich prednosťou je robustný liatinový stôl. Vysokootáčkové vřeteno stroje o priemere 30 mm je uložené v bezúdržbových ložiskách, ktoré zaručujú jeho optimálny chod. Náklon a výškové nastavenie vretena umožňuje variabilné použitie širokého spektra nástrojov.


 11. Stolné a stojanové vŕtačky

  Vŕtačky - stolové, stĺpové
  Stolné a stĺpové vŕtačky sú konštruované pre vŕtanie a zahlubování dreva. Vretená sú uložené v guličkových ložiskách a osadené kužeľom Mk II alebo Mk III, do ktorého je možné vložiť vŕtacie skľučovadlo alebo priamo nástroj. Pracovný stôl je možné natáčať až o 360 ° pomocou otočného čapu a naklápať do uhla ± 45 ° od základnej roviny, čo umožňuje vŕtanie otvorov pod rôznymi uhlami.


 12. Sukovacie vŕtačky

  em class = title> Sukovacie vŕtačky
  Sukovacie vŕtačky sú konštruované pre vŕtanie a zahlubování dreva. U týchto vŕtačiek možno naklápať aj celý horný diel pre vŕtanie pod uhlom.


 13. Sústruhy na drevo

  Sústruhy na drevo - sústruženie mäkkého i tvrdého dreva
  Sústruhy na drevo sú určené pre bežné sústruženie rotačných valcových, kužeľových a tvarových plôch z mäkkého i tvrdého dreva. Pomocou príslušenstva, napríklad kopírovacieho zariadenia, je možné docieliť rovnakých tvarových plôch u viac kusov (malé série). Sústruhy poháňa striedavý jednofázový motor s rozbehovým kondenzátorom. Cieľové otáčky zabezpečuje buď štvorstupňová remenica alebo mechanický variátor, ktorý pri chode stroja plynule mení otáčky bez straty výkonu. Stroje vykazujú dostatočnú tuhosť pre bežné sústružiace práce aj obrábanie materiálu.


» Ako nakupovať» Dopravné, obchodné podmienky» PRAVIDLÁ SÚŤAŽE » Nákupný košík (prázdny)
» Zaregistrujte sa » Prihlásiť sa

  Meno:
  Heslo:


Zabudnuté heslo?