Obrábacie stroje na drevo

Dlabačky

Dlabačky

Dlabačka je důležitým truhlářským strojem, který využijete pro přesné spojování materiálu dlabáním, čepováním, nebo kolíkováním. Dlabačky můžete použít nejen pro práci s masivním dřevem, ale i s lamináty, nebo plasty.

Hoblovačky

Hoblovačky

Hobľovačka a preťahovačka je drevoobrábací stroj s masívnou konštrukciou, určený na opracovanie drevených plochých alebo hranolovitých profilov. S pomocou hobľovačiek môžete zarovnávať povrch materiálu do hladka, upravovať hrúbku materiálu alebo zrážať hrany.

Kombi brúsky

Kombi brúsky

Kombinované brúsky sú určené pre brúsenie dreva, kovov aj plastov, najmä potom pre odstraňovanie starého laku, odstraňovanie hrdze, leštenie a zrážanie hrán.

Odsávače prachu

Odsávače prachu

Odsávače prachu, pilín a triesok nájdu využitie v stolárskych prevádzkach, kde zaisťujú čisté a bezprašné prostredie bez zbytočného odvetrávania tepla. Možno ich použiť pri všetkých stolárskych strojov, kde nie je veľkosť prachových častíc menej ako 0,3 mm 3. Stojan s kolieskami umožňuje ich mobilitu.

Píly formátovacie s predrezom

Píly formátovacie s predrezom

Formátovacie píly sú primárne určené pre rozrezávanie veľkoplošného materiálu na jednotlivé formáty. Kvalitný formátovacie píly obsahujú vedľa hlavného pílového ústrojenstva ešte takzvaný predrez. Jedná sa o menší pílový kotúč, ktorý sa točí proti smeru hlavného kotúča a narezáva materiál zo spodnej plochy do hĺbky cca 1 mm podľa nastavenia.

Píly kotúčové

Píly kotúčové

Kotúčové píly umožňujú výškové nastavenie prierezu materiálu a nastavenie uhla kotúče Píly vhodné pre priečne i pozdĺžne delenie drevených materiálov. Aj pri maximálnych prerezať u daných typov sa píly vyznačujú veľkým výkonom a tuhou konštrukciou. Tieto okružné píly sa vyznačujú optimálnym rozsahom otáčok, ktorý umožňuje využitie nástrojov s plátkami zo spekaných karbidov.

Píly pásové na drevo

Píly pásové na drevo

Pásové píly na drevo sú určené ako pre domácich majstrov, tak aj pre remeselníkov v stolárskych dielňach. Vyznačujú sa veľkým vyložením rámu a značnú výškou rezu pri zachovaní malých rozmerov a ich mobility. Výkony strojov sú porovnateľné s veľkými stacionárnymi strojmi pri malej plošnej náročnosti. Pracovný stôl možno naklápať pod uhlom v rozsahu 0 - 45 °. Píly sú štandardne vybavené vývodom na odsávanie prachu, vodiacim a uhlovým príložníkom.

Sukovacie vŕtačky

Sukovacie vŕtačky

Sukovacie vŕtačky sú konštruované pre vŕtanie a zahlbovanie dřeva. Vretená majú uložené v guličkových ložiskách a osadené kužeľom Mk II, do ktorého je možné vložiť vŕtacie skľučovadlo alebo priamo nástroj. Sukovacie vŕtačky sa taktiež vyznačujú veľkým vyložením vretena (vzdialenosti vretena od stĺpa) a naklápaním vŕtacej hlavy.

Stolárske frézy

Stolárske frézy

Stolárske frézky sú určené pre opracovanie mäkkého i tvrdého dreva. Sú vhodné pre malosériovú aj strednú sériovú výrobu. Ich prednosťou je robustný liatinový stôl. Vysokootáčkové vreteno stroja s priemerom 30 mm je uložené v bezúdržbových ložiskách, ktoré zaručujú jeho optimálny chod. Náklon a výškové nastavenie vretena, umožňuje variabilné použitie širokého spektra nástrojov.

Príslušenstvo

Príslušenstvo

Čelné brúsky

Čelné brúsky

Pásové brúsky

Pásové brúsky

Ventilátory

Ventilátory