Zahradná technika

Čerpadlá

Čerpadlá

Ponorné čerpadlá sa používajú hlavne tam, kde je potrebné ponoriť jednotku do čerpanej kvapaliny. Čerpanie vody zo studne, z nádrže, z bazéna, z vytopenej garáže, z pivnice alebo dokonca čerpanie fekálnej vody plnej hrubých usadenín.

Drviče konárov

Drviče konárov

Drvič konárov patrí medzi najuniverzálnejších pomocníkov na každej záhrade. Drvič konárov využijete každú jeseň, kedy zastrihnete vetvy na ovocných stromoch, či vždy keď budete rúbať stromy a drobné konáre nebudú vhodné na vykurovanie. Po rozdrvení konárov Vám ostane len sypký drevnatý materiál, ktorý môžete využiť na posypu záhonov, alebo ho kompostovať.

Krovinorezy

Krovinorezy

Krovinorez je zariadenie na kosenie a prestrihávanie trávnych porastov, krovia, a malých stromčekov. Krovinorez býva najčastejšie poháňaný spaľovacím motorom, aby sa mohol dostať aj do zle prístupných miest. Krovinorez môže byť vybavený rotačným zariadením vo forme oceľového disku, ktorý môže kosiť aj menšie stromčeky alebo býva vybavený strunou, ktorá kosí trávne porasty a trsy.

Motorové vrtáky

Motorové vrtáky

Motorové vrtáky sa používajú predovšetkým pri výrobe ohrád, plotov a ďalších vecí, kde je potrebné osadenie hlboko do zeme.

Nožnice na živý plot a trávu

Nožnice na živý plot a trávu

Nožnice na živý plot bývajú navrhnuté na tvarové zarovnanie a hromadné zrezávanie kríkovitých rastlín. Nožnice na živý plot bývajú poháňané spaľovacím motorom, elektromotorom alebo Aku zdrojom. Strihanie prebieha vo chvíli, keď sa medzi dve rýchlo pohybujúce čepele dostane krovina. Nožnice na živý plot umožňujú pravidelné zostrihanie živých plotov v rovnakej výške a rovnakého tvaru.

Ostričky pílových reťazí

Ostričky pílových reťazí

Každá motorová píla si po kvalitne odvedenej práci zaslúžia starostlivosť v podobe kvalitne nabrúsenej reťaze, ktorú zabezpečí ostrička pílových reťazí.

Píly na palivové drevo

Píly na palivové drevo

Píly na palivové drevo vynikajú pevnou konštrukciou a jednoduchou manipuláciou na kolieskach. Jedná sa o modernú verziu cirkulára.

Píly reťazové

Píly reťazové

Reťazové píly sú mechanické píly poháňané motorom, určené na spracovanie dreva. Motor (elektromotor) reťazovej píly poháňa reťaz, na ktorej sú umiestnené špeciálne ostré zuby.

Kosačky na trávu

Kosačky na trávu

Kosačky sú klasickým pomocníkom pre údržbu trávnikov, avšak aj u nich sa prejavujú súčasné trendy, ktorými sú dôraz na pohodlie obsluhy, jednoduchá ovládateľnosť stroja a moderný dizajn.

Strunové kosačky

Strunové kosačky

Elektrická strunová kosačka je už dnes neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého, kto sa stará o akúkoľvek trávnatú plochu. Strunová kosačka je vďaka svojej nízkej hmotnosti a ľahkej manipulácii priamo predurčená na dokosenie trávy v neprístupných miestach, okolo plotov, stromov, medzi kríkmi a pod.

Štiepačky na drevo

Štiepačky na drevo

Štiepačky na drevo Vám veľmi uľahčia prípravu dreva na zimnú sezónu. Pre každého, pre koho je ručné štiepanie dreva príliš náročné, bude neoceniteľným pomocníkom. Štiepačka na drevo pomocou tlakovej sily vyvíjanej na štiepací klin, roztrhne klát alebo guľatinu na dva prípadne štyri diely.

Vysávače / Fukáre

Vysávače / Fukáre

Univerzálne vysávače lístia čiže fukáre ocenia ako majitelia rodinných domov a chát so záhradkami, tak aj správcovia rozľahlých areálov. Nemusíte sa už namáhať časovo a fyzicky náročným odhrabávaním vodou nasiaknutého lístia, zvyškov trávy, ktoré môžu vypadnúť pri vysypávaní koša s pokosenou trávou, alebo pilín, ktoré na záhrade zostali po príprave palivového dreva. Tento stroj využijete aj v zimných mesiacoch, kedy chodník alebo akúkoľvek prístupovú cestu zasype čerstvý prašan. Bez problémov ho totiž odfúkne presne tam, kam potrebujete.

Príslušenstvo

Príslušenstvo

Tlakové myčky

Tlakové myčky