Elektrické náradie popis

"/>

Elektrické náradie

Elektrické náradie popis

Hoblíky

Hoblíky

S hoblíkmi je možné drevo zrovnávať a uhládzať, ale aj rovno alebo šikmo drážkovať a polodrážkováť (falcovať). Hoblíky je možné taktiež použiť k strhnutiu starých náterov a rýchlemu zrazeniu hrany.

Vŕtacie a demolačné kladivá

Vŕtacie a demolačné kladivá

Vŕtacie kladivá slúžia k presnému a čistému vŕtaniu do väčšiny známych stavebných materiálov, dreva, kovu a plastu ďalej možné s kladivami nielen sekať, vysekávať ale aj dlabať, otĺkať omietky a obkladačky. Všetky kladivá umožňujú nastaviť vŕtanie bez príklepu, vŕtanie s príklepom alebo len príklep bez rotácie nástroja.
Búracie (demolačné) kladivá patria k ťažšiemu ručnému náradiu. Slúžia na rozbíjanie a lámanie betónu a betónových dosiek, betónových základov, na odstraňovanie cestných povrchov, rozbíjanie kameňov...

Miešadlá

Miešadlá

Miešadlá sú špeciálne zariadenia k rozmiešavanie stavebných zmesí. Miešacie zariadenie pracuje na princípe vŕtačky, kedy sa za stáleho pohybu rozmiešava požadovaná hmota.

Modelárske náradie

Modelárske náradie

Minináradie značky BÖHLER je určené predovšetkým pre modelárske a podobné precízne práce. Ergonomický tvar a ľahké prevedenie spolu s malými rozmermi sú výhodou pri práci s drobnými dielmi.

Obrážačky

Obrážačky

Multifunkčná oscilačná obrážačka je vhodná pre rezanie, brúsenie, škrabanie, delenie a podobne. Vhodná pre všestranné použitie na drevo, plasty, kovy, keramiku a pod. Má optimálny výkon motora pre domáce práce rôzneho druhu.

Spájkovačky

Spájkovačky

Spájkovačka má široké využitie v domácnosti, kutilských i údržbárskych dielňach i modelárstve. Spájkovačka je určená pre mäkké spájkovanie elektrických spojov.

Rezačky na dlažbu

Rezačky na dlažbu

Rezačku možno použiť pri rezaní keramických obkladov a dlažby, ale aj pre rezanie dosiek z mäkkého mramoru. Výbava rezačiek v podobe zapúzdrených ložísk pre presné vedenie rezu alebo pohyblivých odpružených stolov je samozrejmosťou.

Sponkovačky

Sponkovačky

Sponkovačky poslúžia hlavne pri upevňovaní rôznych fólií, textilu, kože a pod. na drevený podklad. Sponkovacie pištole nastrelia sponku do spájaných materiálov do hĺbky podľa vopred nastavenej sily úderu.

Príslušenstvo

Príslušenstvo

Polyfúzne zváračky

Polyfúzne zváračky