Píly

Lupienkové

Lupienkové

Lupienková píla je určená pre vyrezávanie jemných tvarov do dreva, plastu a mäkkých kovov. Je vhodná pre zhotovovanie intarzií, drevených hračiek a ďalších drobností.

Chvostové

Chvostové

Píly chvostovky, pri osadení vhodným listom možno použiť na ľubovoľné prierezy mäkkého i tvrdého dreva a nábytkových dosiek, trámov, hranolov a líšt. S hrubšími hrubozubými listami je možné orezávať napríklad aj konáre stromov. S jemnými zubmi môžeme rezať plech, plastové dosky, vlnitý eternit, polystyrénové bloky a vyrezávať priame aj krivkové tvary. Chvostovkou možno odrezať napr. vyčnievajúce vodovodné či plynovodné rúrky priamo pri stene.

Okružné

Okružné

Malá alebo veľká píla do ruky, s ktorou môžeme píliť a zkracovať aj silné dosky, palubovky alebo latky na plot. Zvládne ľahko i hrubšie hranoly napríklad na stavbu pergoly, alebo presne zarezať kuchynskú pracovnú dosku, alebo pomôže pri pokládke plávajúcej podlahy. Záleží len na vhodnom pílovom kotúči, ktorý použijeme.

Pokosové

Pokosové

Pokosové a kapovacie píly slúžia k skracovaniu rôznych druhov materiálov, ako je drevo, plast alebo ľahké kovy. Pokosová píla umožňuje rezanie materiálu pod uhlom, kapovacia pokosová píla reže pod uhlom dokonca v dvoch rovinách.

Priamočiare

Priamočiare

Priamočiara píla (niekedy tiež nazývaná kmitka ) je praktickou pílou pre rezanie rôznych druhov materiálov. Pri svojej nízkej hmotnosti umožňuje priamočiara píla rýchle rezanie dreva, lamino dosiek, plastov, plechov, ocele či ľahkých kovov.

Špeciálne

Špeciálne

Špeciálne píly sú špecifické vynikajúcou viditeľnosťou na obrobok. Vďaka priamej viditeľnosti na obrobok, výkonnému motoru a použitiu rezných kotúčov môže táto píla ľahko vykonávať presné priame, ponorné a zarovnávacie rezy.